معجزه ماساژ( بخش دوم)

معجزه ماساژ
Rate this post

همانطور که می دانید ماساژ باعث کاهش درد های عضلانی می شود. ماساژ فواید بسیار زیادی هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ ذهنی دارد. چرا که علاوه بر کاهش درد های عضلانی و کمک به بهبود گرفتگی عضلات شما را در رسیدن به ارامش یاری می کند.

در مقالات قبل شما را با معجزه ماساژ آشنا کردیم، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این معجزه بیشتر آشنا کنیم.

1.ماساژ باعث کاهش استرس و بهبود افسردگی می شود.

طبق نتایج به دست آمده خانم هایی که دچار سرطان سینه شده اند و در هفته دو تا سه بار به ماساژ می روند کمتر دچار افسردگی و عصبانیت می شوند. همچنین تحقیقات نشان داده است که افرادی که دچار افسردگی و دِپرشن بودند بعد از جلسات ماساژ افرادی شاد تر و ریلکس تر شدند و زندگی آرام تر و بهتری داشتند.

2. ماساژ به کیفیت خواب شما کمک می کند.

نه تنها ماساژ باعث می شود خواب بهتر و آرام تری داشته باشید بلکه باعث می شود افرادی که دچار بی خوابی هستند دیگر مشکلی با این موضوع نداشته و راحت تر به خواب بروند.

به گفته یکی از معروف ترین ماساژر ها خانم دکتر لیزا ماریانا دِمیراندا: ماساژ باعث افزایش آرامش و ریلکسیشن و همچنین بهبود بی خوابی می شود. او همچنین می گوید ماساژ درمانی برای کودکان نیز تاثیر گذار است و حتی خود والدین نیز می توانند این کار را انجام دهند.

3. ماساژ باعث افزایش ایمنی بدن می شود.

طبق تحقیقاتی که در سال 2010 انجام گرفت مشخص شد که ماساژ باعث افزایش تعداد گلبول های سفید ( که نقش مهمی در دفاع از بدن در برابر بیماری ها دارند) می شود. همچنین ماساژ باعث بهبود عملکرد ایمنی افراد در مقابل ویروس HIV می شود.

4. ماساژ سر درد را شفا می دهد.

دفعه بعدی که سردرد گرفتید حتما به ماساژ بروید. ماساژ بلافاصله باعث بهبود سردرد می شود. و اگر به طور مرتب به ماساژ بروید سردرد های مزمن را از بین می برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =