ماساژ دیپ تی شو

ماساژ دیپ تی شو

بدون تردید ماساژ یکی از بهترین روش های درمانی به حساب می آید که بسیاری از افراد به انجام آن تمایل دارند. ماساژ دیپ تیشو یکی از انواع ماساژهایی است که در درمان کاربرد دارد و بسیاری از پزشکان متخصص و ماساژورها، انجام این مدل ماساژ را توصیه می کنند. به طور کلی این نوع ماساژ با استفاده از فشارهای درونی و ضربه های آرام به لایه های پایینی عضلات انجام خواهد شد تا به تسکین دردهای مزمن و دردهای نواحی مختلف بدن منجر شود.

اکثر تکنیک های ماساژ درمانی دیپ تیشو به ماساژ سوئدی شباهت دارد؛ از این رو بسیاری از افراد آن را با ماساژ سوئدی اشتباه می گیرند یا ادغام می کنند اما در حقیقت میزان فشار در این دو مدل ماساژ متفاوت است. از آنجا که در تکنیک های این ماساژ از فشار زیادی استفاده می شود، فرد ماساژ دهنده باید از قدرت بدنی و استقامت تنفسی بالایی برخوردار باشد تا بتواند ماساژ بدن را به خوبی انجام دهد.

اگر به دنبال ماساژ درمانی برای تسکین دردهای ناحیه های مختلف بدن مانند گردن، کمر، عضلات پا و … هستید، توصیه می کنیم از ماساژ دیپ تیشو بدین منظور بهره ببرید. در اینجا سعی خواهیم کرد تا به معرفی ماساژ دیپ تیشو، شیوه انجام و فواید آن بپردازیم؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای تجربه لذت بخش ماساژ دیپ تیشو در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

آشنایی با ماساژ دیپ تیشو

ماساژ دیپ تیشو (Deep Tissue) یکی از معروف ترین سبک های ماساژ به حساب می آید که بسیاری از درمانگرها از آن استفاده می کنند. ماساژ درمانی دیپ تیشو یا ماساژ بافت عمیق به عنوان ماساژ درمانی شناخته می شود که در آن از فشارهای سنگین و ضربه های آرام به قسمت های مختلف بدن استفاده می شود تا این فشار به لایه های عمیق تر پوست و بافت های همبند عضلات اطراف نفوذ کند و به کاهش درد و رفع استرس منجر شود؛ بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به ماساژ درمانی علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم حتما ماساژ Deep Tissue را زیر نظر ماساژ دهنده متخصص و حرفه ای تجربه کنید.

 

تاریخچه انجام ماساژ Deep Tissue

قدمت استفاده از ماساژ بدن به قرن ها قبل بر می‌گردد اما ماساژ بافت عمیق یا دیپ تیشو، قدمتی کمتر از 200 سال دارد و اولین افرادی که به مزیت های ماساژ بافت عمیق پی بردند، ساکنان غرب دور و مصریان بوده اند که تقریبا مشابه با تکنیک های ماساژ سوئدی انجام می دادند اما شدت آن بیشتر بوده تا به تسکین درد کمک شود. در نیمه دهه سال 1800 میلادی، توسعه تکنیک های دیپ تیشو توسط پزشکان کانادایی انجام شد و سپس در سال 1949 میلادی پزشک کانادایی به نام «ترس فیمر» دستورالعمل هایی را برای تکنیک های این ماساژ ارائه داد؛ بنابراین این ماساژ جایگاه ویژه ای در طب ورزشی و فیزیوتراپی پیدا کرد و به عنوان روشی برای کنترل بیماری های مزمن، تسکین درد عضلات، درمان آسیب های بافت نرم و کاهش اضطراب مطرح می شود.

امروزه ماساژ دیپ تیشو در بسیاری از مراکز تخصصی ماساژ زیر نظر ماساژور ماهر و قدرتمند انجام می شود؛ از این رو اگر اولین بار است که می خواهید این ماساژ درمانی را تجربه کنید، توصیه می کنیم به ماساژ دهنده اطلاع داده تا با سبک های آرام تری تکنیک های دیپ تیشو را بر روی بدن شما انجام دهد.

 

مکانیزم ماساژ بافت عمیق

همانطور که اشاره شد، ماساژ دیپ تیشو یا بافت عمیق از تکنیک های درمانی است که اغلب برای رفع مشکلات اسکلتی- عضلانی مانند آسیب های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی مکانیزم ماساژ بافت عمیق بدین صورت است که اعمال فشار پایدار با استفاده از ضربات آرام و عمیق برای نفوذ به لایه های داخلی ماهیچه ها و بافت های همبند (لایه های زیرین) انجام می شود که این کار به شکسته شدن بافت زخم که به دنبال آسیب دیدگی ایجاد شده اند، کمک خواهد کرد و در نتیجه به کاهش تنش در بافت ها و عضلات بدن منجر می شود.

لازم به ذکر است که ضربه‌های آرام به لایه‌های پایینی عضلات سبب افزایش جریان خون و کاهش التهاب می شود و در نتیجه به بهبودی سریع تر دردها و رفع مشکلات اسکلتی- عضلانی منجر خواهد شد. همچنین برای رفع گرفتگی های مزمن و اسپاسم های عمیق، از فشار به همراه کشش در این مدل ماساژ استفاده می شود.

 

تفاوت دو سبک سوئدی و دیپ تی شو

بسیاری از افراد، ماساژ دیپ تیشو را با ماساژ سوئدی اشتباه می گیرند اما در حقیقت این دو ماساژ با یکدیگر متفاوت هستند و این تفاوت در میزان فشاری است که به بدن ماساژ گیرنده اعمال می شود. در واقع در دیپ تیشو (Deep Tissue) یا ماساژ عمیق بافت، فشار عمیق تری نسبت به سبک سوئدی اعمال می شود تا تنش ها از عضلات بدن رها شود. این ماساژ بر عمیق ترین لایه های بافت ماهیچه ها، تاندون ها و فاسیا (لایه محافظ اطراف عضلات، استخوان ها و مفاصل) تمرکز دارد تا در نهایت به تسکین درد منجر شود.

مطالعات انجام شده در مجلات آمریکایی نشان می دهند که ماساژ بافت عمیق سبب کاهش سطح هورمون استرس، کاهش ضربان قلب و کاهش فشار خون (پس از 45 تا 60 دقیقه ماساژ بافت های عمیق) می شود؛ بنابراین این سبک ماساژ برای بهتر شدن خلق و خو و تسکین اعصاب گزینه مطلوبی خواهد بود.

 

فواید ماساژ دیپ تی شو

ماساژ دیپ تیشو یا بافت عمیق برخلاف سایر تکنیک های ماساژ درمانی که روی ریلکسیشن تمرکز دارند، به درمان درد عضلات و بهبود مشکلات مربوط به آسیب های بافت نرم کمک می کند اما در کاهش استرس و اضطراب نیز موثر خواهد بود. در واقع ماساژ بافت عمیق هم مزیت های جسمی و هم روانی دارد و مطالعه انجام شده بر روی 59 نفر در سال 2014 میلادی، نشان می دهد ماساژ بافت های عمیق به تسکین درد در افراد مبتلا به کمردرد مزمن کمک شایانی خواهد کرد. از فواید و مزایای ماساژ درمانی دیپ تیشو، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان آسیب های ورزشی
 • درمان بیماری هایی از قبیل فیبرومیالژیا، فاشیلیت پلانتار و سیاتیک
 • بهبود عارضه و آسیبآرنج تنیس
 • بهبود دردهای گردنی
 • رفع تنش عضلات همسترینگ، پاها و …
 • درمان آسیب سندروم تونل کارپ
 • برطرف کردن مشکلات پوستی

 

در طول ماساژ بافت عمیق چه اتفاقی می‌افتد؟

ماساژ دهنده متخصص و با تجربه قبل از شروع ماساژ بافت عمیق باید از ماساژ گیرنده در ارتباط با مشکل عضلات بدن اطلاعات کسب کند. ماساژ دیپ تیشو، می تواند کل نواحی بدن یا فقط یک ناحیه خاص را درگیر کند. شیوه انجام ماساژ بافت عمیق بدین صورت است که ماساژور از ماساژ گیرنده می خواهد که روی یک صفحه مناسب به پشت یا بر روی شکم دراز بکشد. سپس درمانگر با استفاده از یک تماس آرام و سبک تر دست با بدن فرد، ماهیچه ها را گرم می کند و زمانی که فرد به خوبی گرم شد، تکنیک های دیپ دیشو را بر روی مناطق مشکل دار شروع خواهد کرد. در فرآیند این ماساژ از مالش عمیق و نوازش با فشارهای مختلف بر روی عضلات بدن استفاده می شود و گاهی این فشار با کشش همراه خواهد شد تا به رفع دردهای عصبی ناشی از درگیری عصب و عضله مانند سندرم پلانتاریس، درد میگرن و همچنین در رفتگی های اسکاپولا کمک شود.

بنابراین اگر با هر کدام از این عارضه ها و مشکلات عضلاتی مواجه شدید، پیشنهاد می کنیم از ماساژ درمانی دیپ تیشو بهره ببرید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

 

ماساژ دیپ تیشو

چه کسانی نباید ماساژ بافت عمیق انجام دهند؟

همانطور که ماساژ بافت عمیق مزایایی دارد، ممکن است برای برخی از افراد خطرناک باشد؛ از این رو ماساژ دیپ دیشو برای افراد باردار، مبتلا به تیروئید خون یا لختگی خون، التهاب و آثار جراحی بر روی بدن بدن، پوکی استخوان و حتی کسانی که اشعه به بدنشان وارد شده است، خطرناک بوده و چنین افرادی باید قبل از انجام ماساژ حتما به پزشک مراجعه کرده و مشورت کنند؛ زیرا این ماساژ با فشار زیاد به بدن انجام می شود و ممکن است برای چنین افرادی خطرناک باشد. بدون تردید ماساژ بافت عمیق برای افرادی که فعالیت های شدید بدنی مانند دویدن انجام می دهند یا افرادی که دارای صدمات یا درد مزمن هستند، گزینه مطلوبی خواهد بود.

 

برای تجربه لذت بخش ماساژ دیپ تیشو در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

نکات مهم در ارتباط با ماساژ دیپ تیشو

اگر تصمیم به ماساژ دیپ تیشو دارید، پیشنهاد می کنیم به نکات مهم این روش درمانی توجه کنید. در ادامه برخی از مهمترین نکات مربوط به ماساژ دیپ تیشو یا بافت عمیق را بیان می کنیم:

 • از ماساژ مستقیم بر روی پوست، کبودی، التهاب، زخم تومور، استخوان های شکننده و … اجتناب شود.
 • قبل از شروع ماساژ باید شرایط مختلف بدن، محدودیت‌ها و حتی بیماری‌های خود را به درمانگر اطلاع دهید.
 • پس از ماساژ دیپ تیشو باید مقداری زیاد آب بنوشید تا اسید لاکتیک از بافت ها بیرون رود و در نتیجه احساس درد شدید ناشی از خروج مواد زائد کمتر شود.
 • اگر آستانه درد کمی دارید یا به دنبال آزاد کردن ماهیچه های سفت هستید، می توانید از ماساژ سوئدی که ملایم تر از دیپ تیشو است، استفاده کنید.
 • پس از اتمام ماساژ، می توانید از یخ بر روی قسمت های عضلانی که فشار زیادی تحمل کرده اند، استفاده کنید تا به کاهش تورم و درد کمک نمایید.

بنابراین اگر به دنبال ماساژ تخصصی دیپ تیشو هستید تا از مزیت های آن بهره ببرید و عوارض کمتری مانند درد و کبودی را تجربه کنید، می توانید به مراکز تخصصی معتبر و مجاز فعال در زمینه ماساژ مراجعه کنید.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا