اپیلاسیون کل بدن

اپیلاسیون بدن

یکی از خدمات مجموعه بزرگ دنیز ماساژ ، اپیلاسیون آقایان است که علاوه بر ماساژ در این زمینه نیز به صورت حرفه ای فعال است .

از بین بردن موهای زائد بدن همیشه یکی از دغدغه های مردان و زنان بوده است و همه افراد به دنبال روشی راحت و آسان هستند تا بتوانند به مدت 4 تا 6 هفته از شر موهای زائد بدن خلاص شوند. اپیلاسیون کل بدن یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای بدن است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شیوه های جدید آن جایگزین روش های قدیمی و منسوخ شده است و هر روز به تعداد طرفداران آن افزوده می شود.

اغلب اعضای بدن از قبیل پاها، بالا تنه، زیر بغل، ناحیه تناسلی، صورت و بازوها به مرور زمان با رشد مو مواجه می شوند که برای رعایت بهداشت و زیبایی بهتر است که موهای اضافی آن ها اصلاح شود.

اپیلاسیون بدن به روش های مختلفی انجام می شود و ماندگاری و زمان رشد مجدد موهای زائد در هر کدام متفاوت می باشد؛ از این رو اگر قصد دارید به از بین بردن موهای اضافی بدن با روش اپیلاسیون اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم با کلیه روش های اپیلاسیون آشنا شده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کامل و جامعی در ارتباط با اپیلاسیون کل بدن در اختیارتان قرار دهیم؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای تجربه لذت بخش اپیلاسیون کل بدن در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

اپیلاسیون کل بدن چیست؟

اپیلاسیون در واقع واژه فرانسوی به معنای از بین رفتن موهای زائد است که در این روش موها از ریشه کنده می شوند. اپیلاسیون بدن از ضروریات به حساب می آید؛ زیرا رعایت بهداشت و زیبایی برای افراد جامعه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و افراد همواره به دنبال راهکاری مناسب برای انجام این موضوع هستند.

موهای زائد همیشه در نقاط مختلفی از بدن رشد می کنند که اغلب باعث از بین بردن زیبایی کل بدن می شوند. در گذشته از روش های متنوعی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شده است که امروزه جای خود را به روش های نوین اپیلاسیون داده اند. اپیلاسیون کل بدن هم در خانه و هم در سالن های زیبایی انجام می شود که به روش های گوناگون و با ابزارهای متنوع قابل انجام است.

روش های مختلف اپیلاسیون بدن در میزان ماندگاری و مدت زمان رشد مجدد موهای زائد با یکدیگر تفاوت های آشکاری دارند؛ از این رو افراد همواره به دنبال روشی راحت با ماندگاری بالا هستند تا بتوانند برای مدتی از شر موهای زائد مناطق مستعد رشد خلاص شوند.

 انواع روش های اپیلاسیون بدن

همانطور که گفته شد، اپیلاسیون به فرآیند حذف موهای زائد از نواحی مستعد رشد بدن گفته می شود که به کنده شدن این موها اشاره دارد، نه شیوه کندن آن ها! به طور کلی اپیلاسیون به روش های مختلفی انجام خواهد شد که هر کدام از روش های اپیلاسیون مانند بند انداختن، اپیلاسیون با موم، الکترولیز و … نسبت به دیگر مزیت های ملموسی دارند. در حال حاضر تعداد روش های حذف موهای اضافی روز به روز در حال افزایش می باشد و کیفیت کار نیز بهتر می شود. در ادامه به معرفی روش های مختلف اپیلاسیون کل بدن می پردازیم تا شما بتوانید بهترین روش را برای رعایت سلامتی و زیبایی ظاهری خود انتخاب کنید:

 • اپیلاسیون با موم

این روش اپیلاسیون از مرسوم ترین روش های حذف موهای زائد محسوب می شود که در سراسر دنیا از آن استفاده می شود. اپیلاسیون با استفاده از موم به دو روش گرم و سرد انجام می شود که موم گرم روشی معمول بوده و نتیجه بهتری دارد؛ زیرا موم تا دمای مناسب حرارت دیده و روی سطح بدن پخش می شود. سپس با استفاده از پارچه برداشته خواهد شد اما در روش اپیلاسیون با استفاده از موم سرد، موم بر روی نوارها و پارچه های آماده مالیده شده و بر روی پوست چسبانده می شود تا با حرکت سریع از روی بدن برداشته شود.

به طور کلی اپیلاسیون با موم از ماندگاری مناسبی برخوردار بوده و شادابی پوست بدن تا حد مطلوبی حفظ خواهد شد اما موم گرم در مقایسه با موم سرد، گزینه ایده آل تری می باشد. البته لازم به ذکر است که امروزه از موم های گیاهی، موم شکلاتی، موم آلوئه ورا و … به روش های مختلف برای حذف موهای زائد بدن در سراسر جهان استفاده می شود.

 • اپیلاسیون کل بدن با بند انداختن

بند انداختن از روش های قدیمی به حساب می آید که ابتدا بیشتر برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده می شده است. این روش درد زیادی داشته و بسیار زمان بر خواهد بود. همچنین امکان ایجاد حساسیت های پوستی مانند جوش در برخی از افراد وجود دارد؛ از این رو اپیلاسیون با بند انداختن، گزینه مطلوبی به نظر نمی رسد.

 • اپیلاسیون کل بدن به کمک لیزر

طراحی و ساخت دستگاه های لیزری تخصصی برای از بین بردن موهای زائد، سرعت انجام اپیلاسیون بدن را افزایش داده است. میزان درد در این روش بسیار کم خواهد بود اما نکته مهم در اپیلاسیون به کمک لیزر این است که امکان استفاده از آن برای تمامی نقاط بدن وجود ندارد و برخی از افراد مانند زنان باردار نباید از این روش استفاده کنند.

 • اپیلاسیون با استفاده از تکنولوژی الکترولیز

در این روش از دستگاه های الکترولیز برای از بین بردن ریشه های موهای زائد استفاده می شود که به عنوان ماندگارترین حالت ممکن شناخته می شود اما به شدت زمان بر می باشد. نکته جالب این است که حتی اگر امکان رویش مجدد موها در نقاط الکترولیز شده فراهم شود، روند رشد بسیار کند خواهد بود. چنانچه به دنبال اپیلاسیون کل بدن با استفاده از تکنولوژی الکترولیز هستید، توصیه می کنیم قبل از انجام با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و از حساسیت ها و آلرژی های نقاط مختلف بدن خود مطلع شوید.

اپیلاسیون کل بدن شامل چه نقاطی می شود؟

اپیلاسیون بدن با توجه به رعایت بهداشت و نظافت شخصی امری اجتناب ناپذیر است و همه افراد باید به از بین بردن موهای زائد بدن اقدام کنند. حال افرادی که تصمیم به اپیلاسیون در سالن ها و مراکز زیبایی می گیرند، این سوال را در ذهن دارند که اپیلاسیون کل بدن، حذف موهای زائد چه نقاطی از بدن را شامل می شود:

 • اپیلاسیون صورت
 • اپیلاسیون پاها
 • اپیلاسیون زیر بغل
 • اپیلاسیون دست ها و بازوها
 • اپیلاسیون ناحیه تناسلی
 • اپیلاسیون بالا تنه

برای تجربه لذت بخش اپیلاسیون کل بدن در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

مزایای اپیلاسیون کل بدن

کلیه روش های اپیلاسیون بدن، موهای زائد را به صورت کامل از ریشه جدا می کنند و همین موضوع سبب می شود تا فرآیند رشد مجدد به تاخیر بیافتد. اپیلاسیون بدن علاوه بر افزایش زیبایی و طراوت پوست بدن، مزیت های فراوانی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • لطیف و شاداب شدن بافت پوست
 • عدم ایجاد حساسیت، خارش و سوزش
 • کاهش سرعت رشد مجدد مو
 • کاهش تراکم و ضخامت موهای زائد پس از انجام اپیلاسیون
 • بدون هر‌گونه برش یا خراشیدگی روی پوست
 • عدم ابتلا به بیماری های خطرناک با رعایت نکات اولیه

اپیلاسیون آقایان

بیماری های مرتبط با اپیلاسیون 

اپیلاسیون از روش های موثر برای داشتن پوستی بدون مو، صاف، شفاف و با طراوت به حساب می آید که سرعت رویش مجدد موهای زائد را کند خواهد شد و در مقایسه با سایر روش های سنتی، خطر بسیار کمتری برای سلامتی شخص دارد اما اگر انجام اپیلاسیون کل بدن با رعایت نکات بهداشتی همراه نباشد، می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود. نواحی تناسلی بدن به دلیل حساسیت بالا، مستعد ابتلا به بیماری های مختلفی از جمله زگیل تناسلی، قارچ و ویروس HIV است. همچنین پوست زیر بغل نیز به دلیل تعریق زیاد، مستعد ابتلا به بیماری های پوستی است. عفونت از دیگر مواردی محسوب می شود که ممکن است پس از انجام اپیلاسیون نمایان شود و عفونت تبخال یکی از شدیدترین نوع آن ها می باشد که باید هر چه سریع تر درمان شود.

این نکته را در نظر بگیرید که برخی از بیماری ها مانند زگیل تناسلی، می توانند چندین ماه مخفی باشند و سپس خود را نشان دهند و برخی دیگر ایمنی بدن را کاهش می دهند؛ از این رو اگر پس از اپیلاسیون بدن با مشکل در نقاط مختلف بدن مواجه شدید، سریعا برای درمان آن به پزشک متخصص مراجعه کنید.

برای تجربه لذت بخش اپیلاسیون کل بدن در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

نکات بهداشتی برای اپیلاسیون کل بدن

اپیلاسیون کل بدن به صورت مستقیم اندام های مختلف بدن را درگیر می کند؛ از این رو برای انجام آن باید همیشه نکات بهداشتی خاصی را رعایت کرد. در ادامه به نکات بهداشتی بسیار ساده اما مهم برای انجام اپیلاسیون بدن اشاره می کنیم:

 • به منظور آمادگی کافی پوست و از بین بردن آلودگی ها از روی بدن، بهتر است قبل اپیلاسیون استحمام کنید.
 • همواره کلیه وسایل و ابزار اپیلاسیون را با الکل یا سایر مواد ضد عفونی کننده تمیز نگه دارید.
 • مواد مورد نیاز برای اپیلاسیون کل بدن مانند موم را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.
 • برای اپیلاسیون بند انداختن، توصیه می کنیم نخ مخصوص این روش را به مدت 30 دقیقه استریل نمایید.
 • اگر اپیلاسیون را برای اولین بار انجام می دهید، روی تحریکات پوستی حساس نباشید؛ زیرا این کار برای دفعات نخست با درد، سوزش و قرمزی پوست همراه است که می توانید از مواد آرام کننده پوست استفاده کنید.
 • پس از اپیلاسیون یک دوش کوتاه با آب ملایم بگیرید تا آرام شوید؛ زیرا آب داغ در حال عادی نیز پوست را تحریک می کند.
 • سعی کنید قبل از اپیلاسیون، موهای زائد بلند را کوتاه کنید تا زودتر کنده شوند و مقدار درد کاهش یابد.
 • پس از اپیلاسیون به دلیل باز شدن بیشتر منافذ پوستی، توصیه می کنیم به مدت حداقل یک روز از شنا در مکان های عمومی مانند استخر خودداری کنید؛ زیرا احتمال ابتدا به بیماری های عفونی در مکان های آلوده وجود دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا