ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو 

 

ماساژ در واقع نوعی روش درمانی به حساب می آید که در کشور‌های سراسر جهان به روش های مختلف انجام می شود تا بدن در طی این فرآیند، ماده شیمیایی سروتونین با خاصیت ضد درد تولید کند و در نتیجه به تسکین درد‌های عضلانی، کاهش اضطراب و افسردگی، بهبود گردش خون و … منجر شود. ماساژ شیاتسو نوعی ماساژ ژاپنی محسوب می شود که بر پایه طب سوزنی با ایجاد فشار به مناطق آسیب دیده بدن انجام خواهد شد؛ بنابراین اگر به دنبال سبک خاصی از ماساژ هستید تا مشکلاتی از قبیل دردهای قاعدگی، میگرن، استرس و … را از خود دور کنید، ماساژ شیاتسو با ماساژ فشاری به شما در رسیدن به اهدافتان کمک شایانی می کند.

در اینجا تلاش خواهیم کرد تا به معرفی ماساژ فشاری شیاتسو، چگونگی انجام و فواید آن بپردازیم؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

برای تجربه لذت بخش ماساژ شیاتسو در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

ماساژ شیاتسو چیست؟

حدود 2000 هزار سال پیش، ژاپنی ها با الهام از طب سوزنی چینی ها به ابداع نوعی روش درمانی از طریق فشار دادن به برخی از نقاط بدن برای درمان درد و استرس روی آوردند که در حال حاضر به ماساژ شیاتسو شهرت دارد. شیاتسو در واقع ترکیبی از 2 کلمه «شی» و «آتسو» می باشد که واژه شی در ژاپن به معنی انگشت و آتسو به معنی فشار است؛ از این رو شیاتسو به معنی فشار انگشت می باشد.

به طور کلی در ماساژ درمانی شیاتسو، فشار متوسطی با استفاده از انگشت شست، کف دست یا آرنج به قسمت هایی از بدن وارد می شود تا به تسکین درد کمک شود. این نکته را در نظر بگیرید که انجام این ماساژ الگوها و اصول مخصوصی دارد و محل دقیق فشار در هر شخص متفاوت است؛ بنابراین باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود تا نتیجه مطلوب به دست آید.

 

ماساژ درمانی شیاتسو چگونه انجام می شود؟

معمولا ماساژ فشاری یا شیاتسو در اتاق خالی و بزرگ انجام می شود که فرد باید به صورت صحیح بر روی زمین یا تشک تاتامی دراز کشیده و لباس راحتی برای جلوگیری از انقباض بدن بپوشد. هر جلسه ماساژ شیاتسو حدود یک ساعت طول می کشد که ابتدا ماساژ دهنده باید مرحله ای به نام «چی» را انجام دهد تا انرژی در سطح بدن فرد به گردش در‌آید و ماساژور شیاتسو از مشکلات و بیماری های احتمالی فرد آگاه شود تا فشار را به مناطقی که احساس می کند به درمان نیاز دارند، وارد کند.

همانطور که گفته شد، شیاتسو به عنوان ماساژ درمانی برای کل بدن مورد استفاده قرار می گیرد که اغلب با فشار انگشت شست یا کف دست انجام می شود و گاهی اوقات از زانو، آرنج یا پا برای انجام این سبک ماساژ استفاده خواهد شد.

 

فواید ماساژ شیاتسو بر بدن

بدون تردید با توجه به ماهیت ماساژ ژاپنی شیاتسو، این ماساژ نوعی عمل حرفه ای پیشگیرانه پزشکی است که سیستم ایمنی و مواد طبیعی شفادهنده بدن را تحریک کرده و به توازن یکپارچه بدن و ذهن کمک شایانی می کند. حال بسیاری از افراد این سوال را در ذهن دارند که چه بیماری هایی از طریق ماساژ شیاتسو درمان می شوند و اثرات منحصر به فرد آن بر بدن چیست؟ در پاسخ به این سوال، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمر درد
  • استرس، اضطراب و افسردگی
  • دردهای مزمن و حاد
  • آسیب ‌های ورزشی
  • مشکلات ناشی از کم ‌تحرکی
  • درد قاعدگی و جلوگیری از انسداد لگن و باسن در دوران بارداری

این نکته را در نظر بگیرید که ماساژ درمانی شیاتسو از جمله ماساژهایی است که باید به صورت مرتب انجام شود؛ زیرا بسیاری از افراد در جلسه اول نه تنها نتیجه مطلوب به دست نمی آورند، بلکه با درد و احساس ناخوشایندی مواجه می شوند که ممکن است قید این ماساژ را برنند اما حقیقت و ماهیت این روش درمانی این است که بدن افراد به زمان نیاز دارد تا تعادل میان بدن و انرژی حیاتی برقرار شود. همچنین این نوع ماساژ، هیچ اثر مضری بر بدن ندارد؛ زیرا از هیچ مواد شیمیایی در انجام آن استفاده نمی شود.

 

قیمت ماساژ شیاتسو

 

اصول ماساژ درمانی شیاتسو

بسیاری از افراد تصور می کنند که با اعمال فشار به بخش های آسیب دیده بدن، می توانند به نوعی ماساژ شیاتسو را انجام داده و به تسکین دردها کمک کنند اما حقیقت این است که محل دقیق فشار در هر شخصی متفاوت می باشد و باید توسط متخصص به صورت اصولی نقطه فشار پیدا شده و میزان مناسبی از فشار با لمس، مالش و نیشگون برای بهبود محل مورد نظر اعمال شود.

 

برای تجربه لذت بخش ماساژ شیاتسو در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

به طور کلی متخصصان این نوع ماساژ بر این باورند که میزان فشار در این مدل ماساژ باید در بخش پایانه‌ های اعضای بدن، کف پا، کف دست و مردین ‌ها به صورت کنترل شده باشد و از تکنیک های اصولی ساده شیاتسو استفاده شود. همچنین برای هر بخش باید از میزان ماساژ مناسب استفاده کرد و دقت بسیاری به خرج دارد. به طور مثال کف دست راست خاصیت تحریک کنندگی داشته و کف دست چپ خاصیت کاهش دهندگی دارد؛ از این رو اگر یکی از آن ها تحت ماساژ بیشتری قرار گیرد، ممکن است به بروز اختلال عملکرد اندام های داخلی منجر شود.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا