معجزه ماساژ( بخش دوم)

همانطور که می دانید ماساژ باعث کاهش درد های عضلانی می شود. ماساژ فواید بسیار زیادی هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ ذهنی دارد. چرا که علاوه بر کاهش درد های عضلانی و کمک به بهبود گرفتگی عضلات شما را در رسیدن به ارامش یاری می کند.
در مقالات قبل شما را با معجزه ماساژ آشنا کردیم، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این معجزه بیشتر آشنا کنیم.

1.ماساژ باعث کاهش استرس و بهبود افسردگی می شود.

طبق نتایج به دست آمده خانم هایی که دچار سرطان سینه شده اند و در هفته دو تا سه بار به ماساژ می روند کمتر دچار افسردگی و عصبانیت می شوند. همچنین تحقیقات نشان داده است که افرادی که دچار افسردگی و دِپرشن بودند بعد از جلسات ماساژ افرادی شاد تر و ریلکس تر شدند و زندگی آرام تر و بهتری داشتند.

2. ماساژ به کیفیت خواب شما کمک می کند.

نه تنها ماساژ باعث می شود خواب بهتر و آرام تری داشته باشید بلکه باعث می شود افرادی که دچار بی خوابی هستند دیگر مشکلی با این موضوع نداشته و راحت تر به خواب بروند.

به گفته یکی از معروف ترین ماساژر ها خانم دکتر لیزا ماریانا دِمیراندا: ماساژ باعث افزایش آرامش و ریلکسیشن و همچنین بهبود بی خوابی می شود. او همچنین می گوید ماساژ درمانی برای کودکان نیز تاثیر گذار است و حتی خود والدین نیز می توانند این کار را انجام دهند.

 

3. ماساژ باعث افزایش ایمنی بدن می شود.

طبق تحقیقاتی که در سال 2010 انجام گرفت مشخص شد که ماساژ باعث افزایش تعداد گلبول های سفید ( که نقش مهمی در دفاع از بدن در برابر بیماری ها دارند) می شود. همچنین ماساژ باعث بهبود عملکرد ایمنی افراد در مقابل ویروس HIV می شود.

4. ماساژ سر درد را شفا می دهد.

دفعه بعدی که سردرد گرفتید حتما به ماساژ بروید. ماساژ بلافاصله باعث بهبود سردرد می شود. و اگر به طور مرتب به ماساژ بروید سردرد های مزمن را از بین می برد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا