ماساژ روسی

 

ماساژ روسی

امروزه ماساژ درمانی- ورزشی در سراسر جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همواره مورد توجه ورزشکاران قرار می گیرد. ماساژ روسی یا ماساژ ورزشی روسی از جمله تکنیک های ماساژ درمانی به حساب می آید که در اتحادیه جماهیر شوروی سابق رونق یافت و در حال حاضر به روش های گوناگونی انجام می شود. این مدل ماساژ در واقع مجموعه ای از تکنیک های ماساژ ورزشی را شامل می شود که با حرکات نرم تر و آرام تری همراه است.

بنابراین اگر به دنبال کاهش درد، سفتی عضلات و کاهش اضطراب ذهنی هستید، بدون تردید ماساژ ورزشی روسی به شما در رسیدن به این اهداف کمک شایانی خواهد کرد. در اینجا تلاش خواهیم کرد تا به معرفی ماساژ روسی، تکنیک های انجام آن، فواید و ویژگی های ماساژ ورزشی روسی بپردازیم؛ از این رو پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای تجربه لذت بخش ماساژ روسی در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

ماساژ روسی چیست؟

ماساژ روسی از یکسری حرکات و تکنیک ها تشکیل شده است و به عنوان ماساژ ورزشی شناخته می شود. این مدل ماساژ توسط اغلب پزشکان روس و سایر کشورهای جهان انجام می شود که در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. در ماساژ درمانی روسی از روش های مختلفی استفاده می شود؛ از این رو به عنوان ماساژ بافت همبند، ماساژ نقطه ای یا ماساژ رفلکسولوژی نیز شناخته می شود که در آن از اصطکاک برای تولید گرما در بدن استفاده خواهد شد.

به طور کلی ماساژور در ماساژ ورزشی روسی از اصطکاک و گرما به همراه ارتعاش برای کاهش درد، سفتی عضلات و کاهش استرس و اضطراب ذهنی استفاده می کند. امروزه از این روش در ترکیب با سایر اقدامات پزشکی برای درمان آسیب های خاص و انواع بیماری های بهره می برند؛ بنابراین اگر به دنبال روشی کارآمد برای درمان بیماری بیماران هستید، توصیه می کنیم از ماساژ روسی بدین منظور استفاده کنید.

تاریخچه ماساژ روسی

ماساژ مدرن روسی از دهه 1800 میلادی در کشور روسیه ابداع شده است که تکنیک های آن به سبک ماساژ رفلکسولوژی و ماساژ نقطه ای شباهت زیادی دارد. این مدل ماساژ بسیار کاربردی و کارآمد می باشد که برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماساژ ورزشی در جنگ جهانی دوم برای درمان بسیاری از بیماران استفاده شده و به افراد کمک می کرد تا بدنی قوی و مقاوم در برابر صدمات داشته باشند.

امروزه پزشکان روس از تکنیک های ماساژ روسی در ترکیب با روش های درمانی استاندارد برای بهبود آسیب ها و تسریع درمان بیماری ها استفاده می کنند که نتایج بی نظیری به همراه داشته است.

ماساژ روسی چگونه انجام می شود؟

اغلب افرادی که به دنبال ماساژ ورزشی روسی هستند تا از فواید آن بهره مند شوند، این سوال را در ذهن دارند که ماساژ درمانی روسی چگونه انجام می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این سبک ماساژ به این صورت است که شخص باید به حالت دمر دراز کشیده و ماساژور به بدن فرد با شاخه های خیس بلوط به آرامی ضربه وارد می کند تا سبب ایجاد اصطکاک در بدن شود و در نهایت باعث به وجود آمدن گرما و افزایش جریان خون در بدن خواهد شد.

تکنیک های ماساژ روسی در واقع شامل حرکات منحصر به فردی می باشد که در سایر ماساژها کاربرد ندارند. حرکات این مدل ماساژ از تمرین های کششی یوگا تا ضربه های ریتمیک متوالی بر روی بدن تشکیل شده اند که به مدت 15 تا 60 دقیقه به طول می انجامد تا فرد از درد و آسیب ها رها شود. این مدل ماساژ ورزشی در 3 فاز کشش، مالش و ارتعاش و اصطکاک انجام می شود که به شرح زیر هستند:

 • فاز اول

در این مرحله، ماساژور از حرکات ملایم و آهسته برای آماده سازی بدن برای ماساژ عمیق تر استفاده خواهد کرد و برای استراحت عضلات بدن بسیار مفید می باشد.

 • فاز دوم

در این مرحله، حرکات سریع و عمیق انجام می شود که اثرات قابل ملاحظه ای بر بدن داشته و به درمان بیماری های فرد کمک شایانی می کند. این مرحله ماساژ با شدت زیاد مالش عضلات بدن برای از بین بردن تنش ها و دردهای همراه خواهد بود.

 • فاز سوم

مرحله آخر ماساژ با مالش آرام تر همراه بوده و برای تسکین درد عضلات و دستیابی به آرامش مناسب خواهد بود.

لازم به ذکر است که سه فاز جداگانه ماساژ ورزشی روسی، با توجه به نیاز هر فرد متفاوت است و هر کدام بر عملکرد و نتیجه نهایی ماساژ موثر خواهند بود؛ بنابراین هر یک از فازهای ماساژ باید به خوبی انجام شده تا نتایج بهبودی بدن مشاهده شود.

 

برای تجربه لذت بخش ماساژ روسی در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

فواید ماساژ روسی

همانطور که اشاره شد، ماساژ ورزشی روسی برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد و اغلب درمانگران از ترکیب تکنیک هایی چون کشش، مالش، ضربه زدن و ارتعاش برای کاهش تنش ماهیچه ها استفاده می کنند. از فواید و اثرات بی نظیر ماساژ درمانی روسی بر روی بدن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود عملکرد سیستم عصبی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • درمان اختلالات گردش خون
 • بهبود سیستم تنفسی و درمان بیماری هایی نظیر آسم
 • بهبود مشکلات مفاصل و سندروم هایی نظیر سندروم تونل کارپال
 • افزایش انعطاف بدنی
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش و کاهش درد معده
 • افزایش متابولیسم بدن و جذب مواد مغذی
 • بهبود بیماری های پوستی

 

قیمت ماساژ روسی

موارد منع ماساژ روسی

ماساژ روسی ترکیبی از تکنیک های ماساژ درمانی معمول و ماساژ ورزشی می باشد که توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام می شود. این مدل ماساژ دارای فازهای مختلفی از جمله ضربه، ارتعاش، مالش و اصطکاک می باشد؛ از این رو هر فردی شرایط این ماساژ درمانی را ندارد و ماساژ برای او مضر خواهد بود و باید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت شود. از جمله موارد منع ماساژ ورزشی روشی به شرح زیر هستند:

 • وجود هرگونه سوختگی و زخم روی بدن
 • ابتلا به ترومبوز و وریدی عمیقی (لخته های خون)
 • افراد مبتلا به بیماری های عفونی
 • بیماران دارای علائم سرطان (شواهدی مبنی بر گسترش بیماری با ماساژ وجود ندارد)
 • حمله قلبی (بین پزشکان اختلاف نظر وجود دارد)

نکات مهم در ماساژ درمانی روسی

ماساژ روسی از روش های موثر در توانبخشی و درمان آسیب های ورزشی می باشد و برای افرادی که به دنبال افزایش دامنه حرکتی و انعطاف پذیری عضلات و تسکین درد هستند، گزینه ایده آلی به حساب می آید که معمولا در حمام های خاصی به نام «بانیاس» با اتاق های بخار توسط متخصصان کارآزموده به وسیله شاخه های بلوط انجام می شود. اگر به دنبال انجام ماساژ ورزشی روسی هستید، توصیه می کنیم به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • خدمات ویژه ماساژ درمانی روسی را زیر نظر پزشک انجام دهید.
 • افراد دارای تومور هایی در بدن از ماساژ ورزشی روسی اجتناب کنند.
 • پس از قرارگیری در اتاق بخار، بهتر است با ورود به آب سرد دمای بدن خود را متعادل کنید.
 • تکنیک های ماساژ ورزشی روسی، آماده سازی محیط و مراجعه کننده به تخصص نیاز دارد؛ بنابراین آموزش اصول تخصصی این ماساژ به همراه یادگیری روش های موجود برای ماساژور و درمانگر الزامی خواهد بود.
 • ماساژ درمانی روسی برای افزایش جریان خون در بدن مناسب بوده؛ از این رو برای بهبود بیماری های قلبی گزینه مطلوبی به نظر می رسد اما با توجه به اختلاف نظر بین پزشکان، توصیه می شود قبل از ماساژ با پزشک متخصص مشورت شود.

برای تجربه لذت بخش ماساژ روسی در بهترین سالن ماساژ ایران همین حالا می توانید اقدام کنید :

آموزش تخصصی ماساژ روسی شامل چه مواردی می باشد؟

ماساژ روسیه ای از سیستم های درمانی توسعه یافته به شمار می آید که فیزیولوژیست های روسی در آن از تکنیک های مختلفی چون کشش، مالش، ضربه و ارتعاش به منظور افزایش جریان خون، کاهش درد و درمان بیماری ها استفاده می کنند؛ از این رو انجام تکنیک های ماساژ ورزشی روسی باید به صورت اصولی انجام شود. در دوره آموزش تخصصی ماساژ درمانی روسی، موارد زیر جهت تشخیص آسیب و نحوه استفاده از تکنیک ها به افراد آموزش داده خواهند شد:

 • آشنایی با ماساژ ورزشی روسی و تاریخچه آن
 • آشنایی با تکنیک های ماساژ از قبیل ماساژ نوازشی، سطحی، ماساژ دو دستی با شست باز
 • آماده سازی تجهیزات، لوازم و اتاق ماساژ مانند تهیه روغن، محل خوابیدن و …
 • آماده سازی شخص برای شروع ماساژ

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا