ماساژ پایان درد های کمر( بخش دوم)

ماساژ پایان درد های کمر( بخش دوم)

همانطور که می دانید ماساژ بسیار برای بدن مفید است. اگر کمر درد دارید می توانید با انجام ماساژ بسیاری از درد های خود را کاهش دهید. در مقالات قبل شما را با معجزه ماساژ، بهبود کمر درد با ماساژ و همچنین فواید دیگر ماساژ آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه درمان ماساژ بر درد های کمر آشنا کنیم.
قبلا گفتیم که ماساژ باعث افزایش گردش خون در بدن می شود در ادامه با دیگر فواید ماساژ آشنا شوید.

کاهش تنش

گرفتگی عضلات باعث تنش و همچنین درد های شدید عضلانی می شود اما با انجام ماساژ می توانید گرفتگی عضلات و کشش ماهیچه ها و عضلات را برطرف کنید. کشش های شدید باعث درد در ناحیه گردن و کمر می شود که با انجام ماساژ می توانید بهبود پیدا کنید.

افزایش ایندورفین

ایندورفین حس خوبی را در مغز به وجود می آورد. ماساژ باعث افزایش ایندورفین در بدن می شود و باعث می شود حس خوبی به شما دست دهد و همچنین احساس بهتری پیدا کنید. تحقیقات نشان داده است که 15 دقیقه ماساژ باعث آزاد شدن ایندورفین در بدن می شود همین عمر موجب می شود تا 48 ساعت احساس خوبی داشته باشید.

کاربرد گرمایی

در هنگام ماساژ گرمایی که به کمر شما منتقل می شود باعث بهبود کمر درد شما خواهد شد. ماساژ با سنگ های گرم، حوله داغ، و همچنین پک های گرمایشی برای کسانی که کمر درد دارند بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

تحقیقات نشان داده است که  ماساژ باعث کاهش استرس و تنش های روزانه می شود و همین تنش هاست که در بسیاری از موارد موجب گرفتگی عضلات کمر و در نتیجه کمر درد می شود به همین خاطر ماساژ می توانید بسیاری از درد های کمر خود را کاهش دهید. در هنگام ماساژ بهتر است با ماساژر خود راحت باشید و تمام نقاطی که دردناک تر و آزار دهنده تر هستند را به اطلاع او برسانید تا ماساژر عملکرد بهتری در هنگام ماساژ داشته باشد.