ماساژ پایان درد های کمر

ماساژ پایان درد های کمر

آیا می دانید ماساژ چه فوایدی دارد؟ در مقالات قبل شما را با راز بهبودی گردن با ماساژ، دلایل مفید بودن ماساژ برای بدن، و همچنین معجزه ماساژ آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سایر ویژگی ها و تاثیرات ماساژ مخصوصا در ناحیه کمر آشنا کنیم.
طبق تحقیقات به عمل آمده حدود 85 درصد آمریکایی ها در طول زندگیشان دچار کمر درد شده اند.

چه عواملی باعث کمر درد می شوند؟

برخی افراد که دچار کمر درد هستند بر این باورند که کمر درد آن ها ممکن است مربوط به ستون فقرات و همچنین مشکلات ساختاری آن ها باشد. که البته ممکن است این طور نباشد. کمر درد ممکن است به عوامل متعددی بستگی داشته باشد که برخی از آن ها عبارت اند از: فعالیت های فیزیکی، زخم و جراحت، نشستن و قرار گرفتن در وضعیت نا مناسب، استرس و حتی ممکن است ساده ترین حرکت ها مانند بلند کردن اجسام به شکلی نا صحیح باعث کمر درد شوند.

مطالعات نشان داده است که ماساژ می تواند تاثیر بسیار خوبی بر درد های بدن و همچنین گرفتگی عضلات داشته باشد. اگر نشانه هایی از کمر درد را در بدن خود احساس می کنید بهتر است تا هرچه سریع تر به یک مرکز ماساژ درمانی مراجعه کنید. با انجام ماساژ می توانید سلامت و تندرستی را به بدن خود بازگردانید.

ماساژ چطور درد کمر را بهبود می بخشد؟

اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که از کمر درد رنج می برند بهتر است به نکات زیر در خصوص تاثیرات ماساژ توجه داشته باشید.

  • افزایش جریان خون

ماساژ جریان خون را در بدن افزایش می دهد و همین عمر موجب کاهش درد کمر می شود. تحقیقات نشان داده است که ماساژ چه برای کسانی که ورزش می کنند و چه برای افرادی که ورزش نمی کنند بسیار تاثیر گذار است.