ماساژ پایان درد های کمر

ماساژ برای کمر درد

 

آیا می دانید ماساژ چه فوایدی دارد؟

همانطور که می دانید ماساژ بسیار برای بدن مفید است. اگر کمر درد دارید می توانید با انجام ماساژ بسیاری از درد های خود را کاهش دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه درمان ماساژ بر درد های کمر آشنا کنیم.

در مقالات قبل شما را با راز بهبودی گردن با ماساژ، دلایل مفید بودن ماساژ برای بدن، و همچنین معجزه ماساژ آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سایر ویژگی ها و تاثیرات ماساژ مخصوصا در ناحیه کمر آشنا کنیم.
طبق تحقیقات به عمل آمده حدود 85 درصد آمریکایی ها در طول زندگیشان دچار کمر درد شده اند.

 

چه عواملی باعث کمر درد می شوند؟

برخی افراد که دچار کمر درد هستند بر این باورند که کمر درد آن ها ممکن است مربوط به ستون فقرات و همچنین مشکلات ساختاری آن ها باشد. که البته ممکن است این طور نباشد. کمر درد ممکن است به عوامل متعددی بستگی داشته باشد که برخی از آن ها عبارت اند از: فعالیت های فیزیکی، زخم و جراحت، نشستن و قرار گرفتن در وضعیت نا مناسب، استرس و حتی ممکن است ساده ترین حرکت ها مانند بلند کردن اجسام به شکلی نا صحیح باعث کمر درد شوند.

مطالعات نشان داده است که ماساژ می تواند تاثیر بسیار خوبی بر درد های بدن و همچنین گرفتگی عضلات داشته باشد. اگر نشانه هایی از کمر درد را در بدن خود احساس می کنید بهتر است تا هرچه سریع تر به یک مرکز ماساژ درمانی مراجعه کنید. با انجام ماساژ می توانید سلامت و تندرستی را به بدن خود بازگردانید.

ماساژ برای کمر درد
ماساژ برای کمر درد

 

ماساژ چطور درد کمر را بهبود می بخشد؟

اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که از کمر درد رنج می برند بهتر است به نکات زیر در خصوص تاثیرات ماساژ توجه داشته باشید:

 

افزایش جریان خون

ماساژ جریان خون را در بدن افزایش می دهد و همین عمر موجب کاهش درد کمر می شود. تحقیقات نشان داده است که ماساژ چه برای کسانی که ورزش می کنند و چه برای افرادی که ورزش نمی کنند بسیار تاثیر گذار است.

 

کاهش تنش

گرفتگی عضلات باعث تنش و همچنین درد های شدید عضلانی می شود اما با انجام ماساژ می توانید گرفتگی عضلات و کشش ماهیچه ها و عضلات را برطرف کنید. کشش های شدید باعث درد در ناحیه گردن و کمر می شود که با انجام ماساژ می توانید بهبود پیدا کنید.

 

افزایش ایندورفین

ایندورفین حس خوبی را در مغز به وجود می آورد. ماساژ باعث افزایش ایندورفین در بدن می شود و باعث می شود حس خوبی به شما دست دهد و همچنین احساس بهتری پیدا کنید. تحقیقات نشان داده است که 15 دقیقه ماساژ باعث آزاد شدن ایندورفین در بدن می شود همین عمر موجب می شود تا 48 ساعت احساس خوبی داشته باشید.

کاربرد گرمایی

در هنگام ماساژ گرمایی که به کمر شما منتقل می شود باعث بهبود کمر درد شما خواهد شد. ماساژ با سنگ های گرم، حوله داغ، و همچنین پک های گرمایشی برای کسانی که کمر درد دارند بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

تحقیقات نشان داده است که  ماساژ باعث کاهش استرس و تنش های روزانه می شود و همین تنش هاست که در بسیاری از موارد موجب گرفتگی عضلات کمر و در نتیجه کمر درد می شود به همین خاطر ماساژ می توانید بسیاری از درد های کمر خود را کاهش دهید. در هنگام ماساژ بهتر است با ماساژر خود راحت باشید و تمام نقاطی که دردناک تر و آزار دهنده تر هستند را به اطلاع او برسانید تا ماساژر عملکرد بهتری در هنگام ماساژ داشته باشد.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا